Strefa Pediatryczna

 

 Strefa Pacjenta z Astmą

 Strefa Kardiologiczna

Aplikacje medyczne


Moja ciąża z eDziecko.pl


 Aplikacja „Moja ciąża” przeprowadzi Cię przez niezwykły czas ciąży: od pierwszych dni ciąży do porodu. Aplikacja „Moja ciąża” zawiera praktyczne ciążowe porady wraz z filmami i zdjęciami pokazującymi rozwój dziecka podczas ciąży oraz inne narzędzia pomocne przyszłej mamie (terminarz, kalkulator wagi, kalkulator tygodni ciąży). 

Opiekunem merytorycznym aplikacji „Moja ciąża” jest ginekolog-położnik, dr Grzegorz Południewski.

Świadoma, więc spokojna w ciąży
Sprawdź, co się dzieje w ciąży z Tobą i Twoim dzieckiem tydzień po tygodniu. Dowiedz się, o czym świadczą objawy ciąży oraz jakie sygnały wysyła Twoje ciało podczas 9 miesięcy oczekiwania na dziecko.
Razem z ginekologiem-położnikiem, dr. Grzegorzem Południewskim odpowiemy na pytania dotyczące ciąży i pomożemy rozwikłać wszystkie ciążowe problemy.

Terminarz
Zapisz terminy wizyt lekarskich, badań i inne ważne dotyczące ciąży i rozwoju dziecka informacje, żebyśmy mogli Ci o nich przypominać.

Kontroluj swoją wagę w ciąży
Kalkulator wagi w ciąży pozwoli ci przewidzieć, jak będzie zmieniała się twoja waga wraz z rozwojem ciąży. Prawidłowa waga w ciąży ma ścisły związek z prawidłowym rozwojem płodu. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie przyrostu masy ciała w kolejnych miesiącach ciąży.

Zawsze dostępna
Aplikacja „Moja ciąża” działa także w trybie offline. Gdy jesteś poza siecią internetową informuje Cię o ważnych sprawach związanych z ciążą.

Prezentowane w aplikacji „Moja ciąża” treści, w tym treści pochodzące od specjalistów z zakresu medycyny mają charakter edukacyjny i nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Niezależnie od zapoznania się z tymi treściami, sugerujemy bezpośrednią konsultację z lekarzem.

źródło: edziecko.pl

 

 

Pobierz aplikację


   


 

Ciśnienie krwi


Ta aplikacja pomaga w kontrolowaniu ciśnienia krwi i poprawia metody radzenia sobie z nadciśnieniem tętniczym.
Dzięki niej z łatwością można przechowywać i analizować wszystkie swoje pomiary ciśnienia krwi.
Ponadto generowane są pomocnicze informacje niezbędne do poprawnego leczenia nadciśnienia tętniczego, które można wysłać bezpośrednio do lekarza na specjalnie wygenerowanych raportach.

Najważniejsze cechy:
★ Bardzo łatwy w użyciu interfejs użytkownika
★ Zapisywanie pomiarów ciśnienia krwi
★ Edycja i Aktualizacja pomiarów
★ Opisywanie pomiarów:
● Znaczniki - tworzenie krótkich opisów i używanie ich wielokrotnie
● Data i czas pomiaru ciśnienia krwi
● Wartości ciśnienia krwi - skurczowe, rozkurczowe, tętno oraz waga
● Opis ciśnienia krwi
★ Wsparcie dla wielu użytkowników .
★ Interaktywne wykresy wizualizujące trendy ciśnienia krwi
★ Statystyki: Ciśnienie Tętna , MAP - Średnie Ciśnienie Tętnicze, Wskaźnik Ciśnienia Krwi, Średnie Ciśnienie krwi
★ Eksport danych:
● CSV
● XML
● PDF - szczegółowe raporty
● Zrzut ekranu
★ Przypomnienia aby zmierzyć ciśnienie krwi
★ Filtry - nieograniczone możliwości w Twojej dłoni. Decyduj, które dane ciśnienia krwi aplikacja pokaże, zanalizuje lub wyeksportuje!
★ Wygląd - dostosuj wyglad aplikacji do swoich potrzeb
● Jasny i Ciemny motyw do wyboru
● Możliwość wybierania koloru dla wartości ciśnienia skurczowego, rozkurczowego, pulsu i wagi. Szczegolnie przydatne dla użytkowników z daltonizmem
★ KAtegorie: JNC7, JNC8, ESH/ESC, Niedociśnienie, Nadciśnienie izolowane

Odwiedź stronę pomocy technicznej aplikacji Ciśnienie Krwi z bardziej szczegółowymi instrukcjami (tłumaczenie strony jest dostępna w prawym dolnym rogu ekranu):
http://www.klimaszewski.mobi/help

Należy jednak pamiętać, że trzeba jeszcze posiadać ciśnieniomierz, w celu odczytania wartości ciśnienia krwi. Ponadto, aplikacja ta nie zastępuje profesjonalnych porad medycznych!

Pobierz aplikację


 

 

 


  Cukrzyca


"Diabetes" śledzi i analizuje kluczowe dane, takie jak poziom glukozy we krwi, opis, tagi, które można edytować, wyświetlać na interaktywnych wykresach lub wysyłać bezpośrednio do lekarza! Najprostszy w uzyciu pamiętnik dla diabetyków.

Najważniejsze cechy:
 Wyjątkowy i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika
 Dane śledzenia:
 o Innowacyjne TAGI opisujące wszelkiego rodzaju działania
 o Data i czas
 o Poziom glukozy we krwi - (mg / dl) lub (mmol / L)
 o komentarz / opis
 Wsparcie dla wielu użytkowników
 Innowacyjny, interaktywny i skalowalny wykres
 Wyślij swoje dane do lekarza w 5 sekund!
 Eksport danych do:
 o CSV
 o XML

Określ tagami dowolne czynności, na przykład: przed / po śniadaniu, obiad, leki, ćwiczenia, jogging. Niezliczone możliwości w Twoich rękach! Aplikacja do śledzenia Cukrzycy nigdy nie była tak przydatna dla diabetyków.

Wystarczy pobrać za darmo i przejąć kontrolę nad cukrzycą!

   

Pobierz aplikację 

 

 Opisy leków

 


 

Opisy leków to bezpłatna, regularnie aktualizowana aplikacja, zawierająca informacje o wszystkich lekach dostępnych w Polsce.

Znajdziecie tu bazę ponad 17 tys. produktów leczniczych (leki refundowane, leki nierefundowane wydawane na i bez recepty, suplementy diety oraz dermokosmetyki).

W opisie każdego leku podane są m.in.: skład, działanie, interakcje, substancje czynne (INN), wskazania, przeciwwskazania, a ponadto - klasyfikacja anatomiczno-terapeutyczno-chemiczna (ATC), ostrzeżenia specjalne, sposób stosowania, przedawkowanie, itp.

Aplikacja informuje także o stopniu odpłatności za leki (100%, 50%, 30%, bezpłatne, ryczałt) oraz o precyzyjnych wskazaniach do refundacji dla odpowiednich poziomów odpłatności na podstawie ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego).

Praktyczna wyszukiwarka pozwala na znalezienie produktu na podstawie nazwy handlowej, nazwy międzynarodowej (INN) oraz klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC)

Dzięki aplikacji można bardzo szybko sprawdzić dane potrzebne do prawidłowego wypisania lub weryfikacji wystawionej recepty lekarskiej.

   

Opinie


 Mirek Sosnowski

 
Dobra aplikacja Jest wszystko z wyczerpującą informacją o danym leku i lekach zastępczych. Polecam!!!!!!
 
Pobierz aplikację


 

 ICE - w nagłym wypadku


 ICEcard w wygodny sposób przechowuje informacje potrzebne ratownikom i lekarzom, jeśli staniesz się ofiarą nagłego wypadku. Poza listą kontaktów do osób bliskich, pozwala także na zapisanie informacji dotyczących przyjmowanych leków, przebytych chorób, alergii i innych informacji medycznych.

Dzięki możliwości tworzenia wielu profili, program może stać się również przydatną bazą informacji medycznych dotyczących członków rodziny, czy innych bliskich osób.

Specjalny przycisk alarmu umożliwia wysłanie w sytuacji krytycznej, alarmowego sms-a do wszystkich osób na liście kontaktów, zawierającego m.in. dane pobrane z GPS telefonu komórkowego, dzięki czemu osoby bliskie zostają błyskawicznie poinformowane o groźnej dla życia sytuacji i otrzymują informację o aktualnym położeniu użytkownika.

Wystarczy tylko jedno kliknięcie na ekranie, aby Twoi bliscy wiedzieli, że potrzebujesz pomocy!

Aplikacja ICEcard jest wolna od reklam.

 

Opinie


Aneta Czarna
 
Polecam! Zmiany, zmiany, zmiany na lepsze :) Skrót do apki na zablokowanym ekranie, w kazdej chwili bez odblokowania można zajrzeć w apkę 
 
Jerzy Lemieszewski
 
SUPER Bardzo przydatne dla osób chorych i niepełnosprawnych, a także osobom w potrzebie. Grupę krwi wpisz np. A- lub A- ujemna
 

Pobierz aplikację 

 

  Pierwsza pomoc


 


Aplikacja Pierwsza Pomoc – First Aid by MOBIEM została wyróżniona przez ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego jako dobrze zaprojektowana. I znalazła się wśród finalistów konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku Dobry Wzór 2016.
Dobry Wzór to pierwsza w Polsce nagroda za design, przyznawana od 1993 roku. Konkurs wskazuje konsumentom, które produkty są dobrze zaprojektowane, innowacyjne, ergonomiczne i odpowiadają na ich potrzeby.

Aplikacja Pierwsza Pomoc,

Statystyki biją na alarm: nie potrafimy i boimy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod wpływem stresu, przy braku podstawowej wiedzy i praktyki ciężko jest nam podjąć się konkretnych zabiegów resuscytacyjnych. Wychodząc naprzeciw temu problemowi, stworzyliśmy aplikację, która ułatwi proces wykonywania odpowiednich czynności w nagłych wypadkach.

Proste i zrozumiałe instrukcje zostały zilustrowane tak, by skrócić czas, który normalnie użytkownik wykorzystałby na wyobrażenie sobie sposobu interakcji z poszkodowanym. Dodatkowym atutem naszego rozwiązania jest zaangażowanie lektora, który czyta wskazówki, by usprawnić proces udzielania pierwszej pomocy. Zalecenia są uzależnione od wieku ofiary- przed przystąpieniem do akcji użytkownik wybiera, czy pomoc ma być skierowana do niemowlęcia, dziecka, czy dorosłego. Oprogramowanie jest darmowe i można z niego korzystać offline. Co więcej zostało zaprojektowane tak, by nawigacja po nim była klarowna i intuicyjna.

Pierwsza pomoc jest aplikacją, którą zawsze warto mieć przy sobie. Umożliwia sprawne i bezpieczne działanie w nieprzewidzianych sytuacjach, które zagrażają życiu lub zdrowiu poszkodowanej osoby.
Funkcje aplikacji:
- instruuje w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy niemowlęciu, dziecku oraz dorosłemu,
- ułatwia sprawne działanie poprzez opcję lektora czytającego wskazówki,
- obrazuje schemat postępowania za pomocą przejrzystych ilustracji,
- lokalizuje na mapie najbliższe szpitale i wyświetla trasę dojazdu do danej placówki medycznej,
- umożliwia szybkie otrzymanie dodatkowej pomocy poprzez opcję wybrania numeru alarmowego lub zatelefonowania w celu wezwania pogotowia medycznego,
- optymalizuje ustawienia smartfona poprzez rozjaśnienie ekranu do maksymalnej wartości, zablokowanie wygaszacza i wymuszenie zwiększenia głośności.

regulamin: http://regulamin.mobiem.pl

 

 Opinie


 

Justyna S
 
Polecam !!! Prosta, czytelna, konkretna, dla każdego. Pomocna w nagłych sytuacjach, świetna jako małe vademecum pierwszej pomocy przedmedycznej.
 
Maciej Waluś
 
Przejrzysta i pomocna w sytuacji awaryjnej Oby nie była potrzebna, ale jest obowiązkowa na telefonie osoby nieumiejącej udzielić pierwszej pomocy

Pobierz aplikację 


Glejak - groźny nowotwór mózgu: objawy i leczenie

Glejak - groźny nowotwór mózgu: objawy i leczenie

Glejak to najczęstszy typ nowotworu wewnątrzczaszkowego. Jak wskazuje nazwa, guz tworzy się z komórek glejowych, które są jednym z podstawowych elementów tkanki nerwowej. Jego lokalizacja prowadzi do licznych zaburzeń czynności mózgu, które utrudniają norm...

Telemedycyna

Telemedycyna

Telemedycyna (medycyna na odległość) to innowacyjna forma świadczenia usług medycznych i opieki zdrowotnej, łącząca w sobie elementy telekomunikacji, informatyki oraz medycyny. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii pozwala przełamywać geograficzne barier...

Diagnostyka przez internet

Diagnostyka przez internet

Porady lekarskie online. Rodzaje usług medycznych przez internet  Autor: Anna Jakimiuk   Porada lekarza przez internet nie zastąpi konsultacji w gabinecie, warto jednak wiedzieć, jakie możliwości oferuje współczesna technologia. Wśród dostępnych ...

Wirus Zika - światowe zagrożenie

Wirus Zika - światowe zagrożenie

Wirus Zika został rozpoznany blisko 70 lat temu. Przez długi okres nie był uznawany za zjawisko groźne dla zdrowia. Sytuacja uległa zmianie w 2015 roku. Wirus został powiązany z rozpowszechnianiem się w tym okresie dwóch poważnych schorzeń - zespołu Guilla...

Z tymi dolegliwościami najczęściej trafiamy na ostry dyżur. Kiedy wezwać POGOTOWIE?

Z tymi dolegliwościami najczęściej trafiamy na ostry dyżur. Kied...

Środek nocy, a ból nie przechodzi. Myślisz, że może warto wytrzymać do rana i dopiero wtedy wybrać się do lekarza? Nic bardziej mylnego! Jeśli czujesz, że coś zagraża twojemu zdrowiu, nie zwlekaj - niezależnie od pory czy dnia tygodnia jak najszybciej zgło...

TeleOpiekun: 880 20 60 60

Konto użytkownika

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Pogoda

Plan dla chorób rzadkich już gotowy. 37 zadań do realizacji
Zakończyliśmy prace nad Narodowym Planem dla Chorób Rzadkich; został skierowany do KPRM z wnioskiem o wpisanie do dalszych prac rządowych - poinformował wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce to 1 706 986, zmarło 43 769 pacjentów
Od 4 marca w Polsce zanotowano już 1 706 986 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W niedzielę (28 lutego) odnotowano 10 099 nowych przypadków zakażenia i 114 zgonów z powodu COVID-19 oraz jego współistnienia innymi chorobami. W wyniku tej infekcji zmarło dotąd w kraju 43 769 pacjentów. Wyzdrowiało dotychczas 1 422 829 chorych na COVID-19.

MZ: rośnie liczba zajętych respiratorów i łóżek covidowych, mniej zakażeń i zgonów
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 114 zgonach oraz 10 099 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Choroby rzadkie, ale nie zapomniane
Pacjenci z chorobami rzadkimi to osoby niezwykłe. W swoim codziennym życiu stawiają czoła wielu wyzwaniom, często po cichu, bez rozgłosu. Światowy Dzień Chorób Rzadkich jest okazją, aby docenić ich wyjątkowość.

Rozpocznij swoją videokonsultację

Nawigacja

Nasza społeczność